Biesiada literacka w trzecim dniu Festiwalu Literacka Wiosna

Środa była dniem biesiady literackiej zorganizowanej w ramach VIII Festiwalu Literacka Wiosna. Wydarzenie to, przygotowane przez klasę humanistyczną 2d, było wyjątkową okazją do promocji czytelnictwa oraz do dzielenia się pasjami literackimi.

Na początku spotkania odbył się test sprawdzający wiedzę uczniów na temat lektur szkolnych, zakończony wręczeniem nagród zwycięzcom.

Kolejnym punktem programu była dyskusja literacka, podczas której uczniowie opowiadali o swoich ulubionych książkach oraz zainteresowaniach literackich. Niektórzy czytali fragmenty ważnych dla nich tekstów i dzieli się refleksjami na temat fascynujących ich bohaterów czy motywów literackich. Była to doskonała okazja do zaprezentowania różnorodnych preferencji czytelniczych.

Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem, co wywołało uśmiech na twarzach uczestników.

Biesiada literacka zorganizowana przez klasę 2d była nie tylko doskonałą okazją do promocji czytelnictwa, lecz także przyczyniła się do integracji społeczności uczniowskiej. Wydarzenie to z pewnością zachęciło niejedną osobę do odkrywania piękna świata literatury.

Aleksandra Zakrzewska 2d