Część III relacji z wyjazdu uczniów naszej szkoły do Bragi w dniach 13-24.04 2026r.

RELACJA Z WYJAZDU UCZNIÓW KLAS III DO PORTUGALII W RAMACH PROJEKTU „I LO W PUŁAWACH – NOWE HORYZONTY W EDUKACJI”

Część III relacji z wyjazdu uczniów naszej szkoły do Bragi w dniach 13-24.04 2026r.

 

DZIEŃ 7

Siódmy dzień spędziliśmy głównie na odpoczynku nad oceanem. Korzystaliśmy z pięknej pogody, plażowaliśmy, spacerowaliśmy wzdłuż wybrzeża i podziwialiśmy niezwykłe widoki Atlantyku. Był to czas relaksu i chwili wytchnienia po intensywnym zwiedzaniu w poprzednich dniach. Nie zabrakło także okazji do zakupu pamiątek i wspólnego spędzania czasu w nadmorskiej atmosferze.

 

DZIEŃ 8

Ósmego dnia udaliśmy się do szkoły partnerskiej, gdzie uczestniczyliśmy w zajęciach razem z portugalskimi uczniami. Braliśmy udział między innymi w lekcjach matematyki, biologii, geografii oraz geologii, dzięki czemu mogliśmy zobaczyć, jak wygląda nauka i codzienne życie uczniów w Portugalii. Po zajęciach uczestniczyliśmy również w lekcji wychowania fizycznego, która była świetną okazją do integracji i wspólnej zabawy z uczniami szkoły partnerskiej.

Po południu udaliśmy się do Bragi, gdzie mieliśmy czas wolny na spacerowanie po mieście, odkrywanie jego klimatycznych uliczek oraz spróbowanie lokalnych potraw i portugalskich specjałów.

Atmosfera miasta sprawiła, że był to bardzo przyjemny i spokojny dzień.

 

DZIEŃ 9

Dziewiąty dzień spędziliśmy głównie w hotelu, przeznaczając ten czas na odpoczynek i wspólną integrację. Korzystaliśmy z hotelowego basenu, relaksując się po intensywnych dniach pełnych zwiedzania i atrakcji. Była to świetna okazja do spędzenia czasu razem w spokojniejszej atmosferze.

W ciągu dnia organizowaliśmy różne aktywności i gry. Graliśmy w karty, szachy oraz bilard, a także spędzaliśmy czas aktywnie na świeżym powietrzu, grając w tenisa i siatkówkę.

 

DZIEŃ 10

Dziesiątego dnia nadszedł czas pożegnania z Portugalią. Rano udaliśmy się jeszcze na ostatnie zakupy do centrum handlowego, gdzie mogliśmy kupić pamiątki oraz drobne upominki. Pozostałą część dnia spędziliśmy na pakowaniu, wspominaniu wspólnie przeżytych chwil oraz przygotowaniach do podróży powrotnej.

 

Oliwier Rzepka, Milena Pacocha, Julia Wiejak