Narodowe Czytanie „Nad Niemnem”

Również w tym roku przyjęliśmy zaproszenie Prezydenta Andrzeja Dudy do wspólnej lektury. Wzięliśmy udział w 12. odsłonie akcji Narodowego Czytania. Tym razem uczniowie naszej szkoły wysłuchali fragmentów „Nad Niemnem”E.Orzeszkowej. Prezentacja poprzedzona została odczytaniem listu Prezydenta:

– To ksiązka nastrojowa, napisana barwnym językiem, a zarazem donośna i sugestywna w swoim patriotycznym przesłaniu.(…) Spotkajmy się z rodzinami Bohatyrowiczów, Korczyńskich i innymi postaciami,wysłuchajmy ich rozmów o Polsce, ale też tych codziennych pogawędek „przy polskim stole”.Odkryjmy na nowo atmosferę tego dzieła” – podkreślił w liście Prezydent RP Andrzej Duda.

Publiczność zgromadzona przed budynkiem szkolnej biblioteki z zaciekawieniem wsłuchiwała się w treść fragmentów powieści Orzeszkowej w interpretacji aktorów Teatru I LO.

W akcji Narodowego Czytania udział wzięli: Angelika Synowiec, Karolina Łyszcz, Adam Mroczek, Piotr Mikulski, Weronika Samoń, Natalia Figura, Maciej Łukaszewski, Grzegorz Mroczek, Emilia Wojtasiewicz, Emilia Maciejewska,Alicja Szaruga, Dawid Woch.

Skład zespołu technicznego: Zofia Puzio, Lena Kozak, Julia Filipek, Antoni Cuch, Rafał Grykałowski.

Beata Burecka
Monika Cios
Małgorzata Warchał
Monika Poświatowska