Nasza szkoła wśród laureatów ogólnopolskiego konkursu Fundacji Świętego Mikołaja „Solidarna Szkoła”- po raz szósty!

5 grudnia 2023r.  Fundacja Świętego Mikołaja nagrodziła Solidarne Szkoły. Wyróżnienia odebrały szkoły, które wykazały się największym zaangażowaniem w pozyskiwanie funduszy na stypendia dla uzdolnionych uczniów z niezamożnych rodzin. Nasze liceum zajęło III miejsce w Polsce wśród szkół ponadpodstawowych w dużych miejscowościach. To ważne wyróżnienie otrzymaliśmy dzięki pracy i zaangażowaniu uczennic klasy 4f- Pauliny Banaszek, Natalii Gołdy, Natalii Molendowskiej i Julii Walach, Katarzyny Banaszek z kl.1c, Natalii Staszewskiej z klasy If, wsparciu Rodziców uczniów naszej szkoły oraz anonimowych darczyńców, którym serdecznie dziękujemy.  Dzięki współpracy z Fundacją finansujemy roczne stypendia dla siedmiu uczniów naszego liceum.

Uroczysta Gala konkursu „Solidarna Szkoła 2023”odbyła się w Muzeum Pałacu Jana III Sobieskiego w Wilanowie. Po uroczystości uczniowie z nagrodzonych szkół spotkali się w Pałacu Prezydenckim z Małżonką Prezydenta RP Agatą Kornhauser-Dudą, która objęła konkurs patronatem honorowym. Naszą szkołę reprezentowały  uczennice klasy 1b Julia Kępka i Laura Muszyńska, Magdalena Nowak z klasy 2f, Nikola Niedziela z klasy 3f oraz Kamila Harmasz i Emilia Wojtasiewicz z klasy 3i.

Uczennice miały również okazję uczestniczyć w dwudniowym wydarzeniu „Polskie świąteczne tradycje w królewskich rezydencjach”, w ramach którego wysłuchały koncertu kwartetu smyczkowego „AMOK”, wzięły udział w warsztatach z tańca dworskiego, grze terenowej w Łazienkach Królewskich, odwiedziły Królewską Galerię Rzeźby oraz wzięły udział w warsztatach w Królewskiej Formierni.

Stypendia Świętego Mikołaja to program stypendialny, dzięki któremu zdolna, zaangażowana społecznie młodzież z niezamożnych rodzin otrzymuje stypendia na rozwój swoich talentów. Unikalność programu polega na stworzeniu ogólnopolskiej sieci Solidarnych Szkół, które biorą odpowiedzialność za swoich zdolnych uczniów pozyskując środki na stypendia dla nich. Fundacja Świętego Mikołaja prowadzi portal stypendialny www.stypendia.mikolaj.org.pl, wspiera szkolnych koordynatorów programu stypendialnego poprzez stały kontakt i szkolenia, a także prowadzi system dopłat do stypendiów.

Zdjęcia: Fundacja Świętego Mikołaja, Nikola Niedziela, Emilia Wojtasiewicz

Więcej informacji tutaj:
https://www.prezydent.pl/malzonka-prezydenta/aktywnosc/malzonka-prezydenta-dziekuje-za-stypendia-sw-mikolaja,78360