Otwarcie Festiwalu Literacka Wiosna

W poniedziałek 18 marca po raz ósmy rozpoczął się w I LO w Puławach Festiwal Literacka Wiosna. Uroczystość odbyła się o godzinie 9:00 w dolnej sali gimnastycznej, na której obecni byli uczniowie różnych klas wraz z nauczycielami oraz dyrekcja Liceum. Swoją obecnością zaszczycili nas zaproszeni goście: Kierownik Wydziału Edukacji w Starostwie Powiatowym w Puławach pani Małgorzata Noskowska, pan Piotr Szubartowski – Prezes Fundacji Lux Poloniae oraz Przewodniczący Rady Rodziców I LO w Puławach pan Jarosław Włodarczyk. Patronat Honorywy nad Festiwalem objęła Starosta Powiatu Puławskiego pani Danuta Smaga.

Festiwal otworzył dyrektor I LO pan Marek Chrzanowski, wspominając o wojnie wiosny z zimą, która zakończy się ostatecznie zwycięstwem wiosennej aury.
Uczniowie i nauczyciele obecni na uroczystości mieli okazję posłuchać progarmu poetycko – muzycznego „W poezji świat jest lepszy, piękniejszy…”. Młodzież z różnych klas recytowała wiersze polskich poetów i śpiewała do słów ich utworów piosenki, prezentując wysoki poziom artystyczny i dostarczając emocji widzom.

Pierwszy dzień Festiwalu przypomniał młodym ludziom o dziedzictwie literackim Polski i pokazał siłę tkwiącą w sposobie, w jaki poezja potrafi łączyć się z emocjami.

Aleksandra Zakrzewska 2d

MATERIAŁY PRASOWE O FESTIWALU:
https://radio.lublin.pl/2024/03/literacka-wiosna-festiwal-dla-pulawskich-milosnikow-literatury/