Relacja Z Trzech Światów – Wrocław, Wiedeń I Adršpach

Uczniowie klas 2a oraz 2b wzięli udział w trzydniowej wycieczce do Wiednia, a także Skalnego Miasta w Adršpach.

Podróż rozpoczęła się we wtorek 9 kwietnia, kiedy to autokar pełen pasażerów tryskających entuzjazmem wyruszył z Puław w kierunku Wrocławia, pierwszego punktu naszej wyprawy. Po przybyciu na miejsce zwiedziliśmy Stare Miasto, po czym udaliśmy się do Hydropolis – centrum wiedzy o wodzie. Poznaliśmy wiele ciekawostek na temat tej substancji, jak również przekonaliśmy się jak duże znaczenie ma ona dla naszego codziennego funkcjonowania.

Kolejnym przystankiem był Wiedeń. Do stolicy Austrii wybraliśmy się przed wschodem słońca i po wielogodzinnej podróży dotarliśmy do tego jakże pięknego miasta wraz z przewodnikiem. Tam podziwialiśmy Belweder, katedrę św. Szczepana oraz stanowy parlament. Nie można również zapomnieć o pomnikach między innymi Mozarta oraz cesarza Józefa II, o których dowiedzieliśmy się wielu nowych faktów, a także przepiękny zegar Ankeruhr.

Ostatniego już dnia w drodze powrotnej zawitaliśmy do Skalnego Miasta w Adršpach. Poświęciliśmy tam kilka godzin na admirację przyrody, jak również rejs łódką po jeziorze, co było idealnym sposobem spędzenia czasu po intensywnym, pełnym zwiedzania dniu poprzednim.

W ten sposób zakończyła się nasza wyprawa, która bez wątpienia pozostawiła po sobie wiele wspaniałych wspomnień, co nie byłoby możliwe bez naszych nauczycieli, którzy zajęli się organizacją wycieczki, za co im serdecznie dziękujemy, niecierpliwie wyczekując kolejnego wyjazdu.

Weronika Dyrda i Katarzyna Grela z klasy 2a