Spotkanie Absolwentów Rocznika 1978

W dniu 02.09.2023 na terenie liceum odbyło się spotkanie koleżeńskie z okazji 45-lecia matury rocznika 1978.

Uczestnikami oprócz absolwentów rocznika byli dawni profesorowie.

  • Izabela Bronikowska – polonistka
  • Elżbieta Cegłowska – chemiczka
  • Wanda Gąsior – fizyczka
  • Teresa Józefczak – germanistka
  • Aleksandra Pastuszko – wuefistka
  • Włodzimierz Przybylak – wuefista
  • Elżbieta Poźniak Szewczyk – historyczka
  • Maria Suchodolska – matematyczka.

My absolwenci byliśmy pod ogromnym wrażeniem ich znakomitej formy. Jedna z pań profesorek (l.87) przyjechała samochodem, co wywołało niezwykłe uznanie u swych wychowanków. Ze względu na stan zdrowia nie mógł przybyć nasz dawny dyrektor pan Aleksander Chromiński.

Spotkanie dzięki uprzejmości pana dyrektora Marka Chrzanowskiego, a także pomocy pracowników administracji odbyło się w dawnej świetlicy szkolnej, za co bardzo dziękujemy niezmiernie jesteśmy niezmiernie wdzięczni.

Poruszeni i wzruszeni słuchaliśmy wypowiedzi p. Suchodolskiej, p. Bronikowskiej, p. Gąsior, p. Poźniak Szewczyk. W przemowach naszych zacnych pedagogów obecny duchem był Zbigniew Herbert, jak również w swym „Traktacie moralnym” Czesław Miłosz. Jakże mądrze wybrzmiewały zwłaszcza w dzisiejszych czasach słowa noblisty –
… Nie jesteś jednak tak bezwolny,
A choćbyś był jak kamień polny,
Lawina bieg od tego zmienia,
Po jakich toczy się kamieniach...”

W imieniu absolwentów spotkanie prowadzili Beata Wójcicka(klasa C) i Sławomir Blicharz (klasa B). Przemiła i sympatyczna atmosfera udzieliła się wszystkim uczestnikom, zaś wspólne fotografie uwieczniły to niepowtarzalne spotkanie.

Po części oficjalnej, pod wodzą przewodnika, lokalnego prawdziwego pasjonata historii p. Zbigniewa Kiełba (polecamy z całego serca) ruszyliśmy w miasto. Mieliśmy okazję poznać naprawdę niezwykle ciekawe i interesujące miejsca oraz fakty związane z historią Puław.

Od godziny 17 w uroczej nadwiślańskiej restauracji Tawerna absolwenci spotkali się by niemal do bladego świtu celebrować swoją rocznicę. Poczucie więzi ożywiło się i na nowo wybiło.

Przy okazji organizacji naszego spotkania dowiedzieliśmy się o trudnej sytuacji jednej z naszych dawnych nauczycielek. Wspólnie postanowiliśmy zatem zorganizować jej pomoc w tej trudnej sytuacji życiowej.

Zachęcamy inne roczniki do kontynuowania więzi z dawnymi nauczycielami, koleżankami i kolegami i ze swą szkołą.

W imieniu absolwentów 78
Sławomir Blicharz