Spotkanie autorskie z Jakubem Nowakiem

W sali konferencyjnej Biblioteki Miejskiej w Puławach, dzięki uprzejmości jej pracowników, odbyło się niecodzienne spotkanie, gdyż naszym gościem był pisarz pan Jakub Nowak, laureat Nagrody im. Gombrowicza w 2023 r., którą otrzymał za powieść „To przez ten wiatr”. Pan Nowak w ciekawy sposób opowiedział nam o swoim zainteresowaniu historią Henryka Sienkiewicza i Heleny Modrzejewskiej, które skłoniło go do napisania tej powieści. Dowiedzieliśmy się także, w jaki sposób zaczęła się jego przygoda z pisaniem. Zdradził nam, że debiutanckie opowiadanie wysłał na konkurs ogłoszony przez magazyn „Nowa Fantastyka” i zajął pierwsze miejsce. Mogliśmy też usłyszeć o nowym pomyśle na kolejną książkę, której akcja toczyć się będzie w latach dziewięćdziesiątych w Lublinie oraz w Skarżysku Kamiennej, z którego autor pochodzi.

Padły też pytania od publiczności na temat fascynacji twórczością Henryka Sienkiewicza oraz ulubionych książek pana Nowaka. Na koniec nasz gość, dając rady młodym pisarzom, powiedział, by dużo czytali i nie bali się pisać.

Jesteśmy niezmiernie wdzięczni Panu Jakubowi Nowakowi za obecność i zaspokojenie naszej ciekawości literackiej. Mamy nadzieję, że to spotkanie zainspiruje naszych kolegów i koleżanki do pisania własnych utworów.

Weronika Samoń 2d
Wojciech Kamiński 3e