„Tango” Sławomira Mrożka w wykonaniu Teatru I LO

Dnia 16 listopada 2023 r. w sali widowiskowej POK „Dom Chemika” odbyła się premiera spektaklu „Tango”. Dramat Sławomira Mrożka wystawił Teatr I Liceum Ogólnokształcącego im. Księcia Adama Jerzego Czartoryskiego w Puławach.

„Tango”Mrożka ma charakter uniwersalny i dotyka wielu problemów. Pierwszym z nich jest konflikt pokoleń i prawo młodych do buntu. Drugim pragnienie władzy. Dramat ten to parodia dramatu rodzinnego, ale także historia o rozpadzie rodziny, przykład groteski w najdoskonalszej postaci.

Przygotowania do spektaklu ruszyły już w październiku ubiegłego roku. Wystawienie tak obszernego dzieła wymagało od zespołu teatralnego wielu godzin prób i ćwiczeń. Młodzi aktorzy pokazali jak można ożywić ten sześćdziesięcioletni tekst, nadając mu formę atrakcyjną dla współczesnej młodzieży, która dwugodzinną sztukę obejrzała w skupieniu i nagrodziła owacjami na stojąco.

Spektakl uświetnili znamienici goście, a nad organizacją czuwała profesjonalna grupa uczniów z samorządu szkolnego. Padło wiele pięknych słów i serdecznych podziękowań dla pani reżyser Beaty Bureckiej oraz zespołu teatralnego od Dyrektora I LO dr Marka Chrzanowskiego. Teatr I LO prowadzony przez reżyser Beatę Burecką obchodzi właśnie swój mały jubileusz – dziesięciolecie istnienia. „Tango” jest szóstym spektaklem grupy teatralnej I LO.

W piątek 17 listopada o godz. 11.00 kolejna grupa uczniów naszej szkoły będzie miała okazję obejrzeć dramat Mrożka w POK „Dom Chemika”, a o godz.17.00 przedstawienie zobaczą mieszkańcy naszego miasta i powiatu.

Beata Burecka