Dlatego też poprawna polszczyzna, to nie tylko kwestia dobrego wychowania, niezbędnej elokwencji, ale cenna umiejętność otwierająca drzwi zawodowej kariery. I choć gramatyka niezmiennie kojarzy się z trudnymi regułami, to jednak konkurs językowo – ortograficzny, „Mistrzowie słowa”, prowadzony w I LO cieszy się dużą popularnością. Jego kwietniowa edycja zgromadziła aż pięćdziesięcioro uczestników z różnych klas. Śmiałkowie zmierzyli się z piętnastoma zadaniami z zakresu składni, fleksji, stylistyki, leksyki, ortografii, a także interpunkcji. Zagadnienia zawierały nie tylko gramatyczne łamigłówki, ale służyły też dobrej zabawie językiem. Zatem wszyscy konkursowicze dowiedli, że lingwistyczne szranki ubogacają, rozwijają umiejętności, gdy szlachetnym celem jest dbałość o piękno polszczyzny. Bowiem dzisiaj poprawne władanie nią to unikalny talent.
Serdecznie gratulujemy naszym zasłużonym zwycięzcom:
I miejsce zajęła Maja Markowska z klasy 2c,
II miejsce – Lena Mroczek z klasy 2d,
zaś III należy do Zofii Gawron z klasy 2d
Szczególne podziękowania kierujemy do Rady Rodziców przy I LO, dzięki Państwa życzliwości możemy prowadzić konkurs.
Edyta Dutkiewicz
oraz uczniowie klasy 3e

