Warszawa da się lubić – wycieczka klas 2d i 2g

27 października 2023 r. klasy 2d i 2g uczestniczyły w wycieczce do Warszawy. Zwiedzanie stolicy rozpoczęliśmy od wizyty w Muzeum Narodowym, gdzie mieliśmy okazję, pod opieką przewodników, odwiedzić galerie takie jak: Sztuki Starożytnej, Faras, czy Wzornictwa Polskiego. Mogliśmy również posłuchać wypowiedzi na temat różnic między malarstwem klasycystycznym i romantycznym. Po lekcjach muzealnych udaliśmy się na spacer do Łazienkach Królewskich, gdzie jesienna aura stanowiła piękne tło dla zabytków.

Piątkowy wieczór spędziliśmy w Och-Teatrze, w którym obejrzeliśmy sztukę pt. Stowarzyszenie Umarłych Poetów. Już od samego początku spektaklu każdy z nas był zafascynowany grą aktorów, wzbudzającą wiele pozytywnych emocji, byliśmy także pod wrażeniem muzyki oraz oświetlenia.

W drodze powrotnej do Puław zamiast zmęczenia towarzyszył nam dobry nastrój. Klasy świetnie się integrowały, śpiewając radosne piosenki oraz słuchając muzyki. Mamy nadzieję, że czeka nas jeszcze wiele tak ciekawych wycieczek jak ta ostatnia.

Oliwia Kot i Aleksandra Pastwa z klasy 2g