
W czwartek uczniowie klas 2c i 3b wybrali się na wycieczkę do Warszawy. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Zamku Królewskiego. Była to wspaniała okazja do bliższego poznania części historii naszego kraju. Zamek, wybudowany w stylu barokowo-klasycystycznym, był nie tylko siedzibą polskich królów, lecz także prezydentów II Rzeczypospolitej. Wnętrza zachwycały bogactwem dekoracji, a szczególną uwagę zwiedzających uczniów przykuły obrazy Jana Matejki.
Po krótkiej prelekcji historycznej, wygłoszonej przez przewodnika podczas zwiedzania, uczniowie udali się do Teatru Polskiego, aby obejrzeć spektakl pt. „Horacjusz” w reżyserii A. Seweryna. Jest to klasycystyczna tragedia opowiadająca o dramatycznych losach dwóch rodzin stojących po przeciwnych stronach konfliktu między Rzymem a Albą. Spektakl wywarł ogromne wrażenie, zarówno dzięki znakomitej grze aktorskiej, jak i scenografii.
Maja Markowska, kl. 2c

